تحقیق چوب و کاربردهای آن

مطالب دیگر:
📚دانلود پاورپوینت نگرشی نوین بر تحلیل اطلاعات فنی پتنتها📚دانلود پاورپوینت نکات جالب قرآن📚دانلود پاورپوینت مواد معدنی و وضعیت آنها در بیماران تحت عمل جراحی چاقی📚دانلود پاورپوینت ملاحظاتی درباره بحث حفظ الصحه در طب سنتی📚دانلود پاورپوینت معرفي هوش مصنوعي📚دانلود پاورپوینت مسموميت با گاز منوكسيد كربن📚دانلود پاورپوینت مديريت رفتار سازماني پيشرفته📚دانلود پاورپوینت مکانيک آماري سامانه هاي بر هم کنشي: روش ميدان هاي کوانتيده📚دانلود پاورپوینت لايه فیزیکی📚دانلود پاورپوینت كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس📚دانلود پاورپوینت قرصهاي پيشگيري از بارداري📚دانلود پاورپوینت فیزیک پایه 1( مکانیک)📚دانلود پاورپوینت فرایند دگرگونی و سنگهای دگرگون شده📚دانلود پاورپوینت عیوب در ریختگری تحت فشار:📚دانلود پاورپوینت علوم پزشكي:‌رده هاي R و NLM📚دانلود پاورپوینت علایم سرطان های دستگاه کلیه ومجاری ادرار📚دانلود پاورپوینت طرح جامع امن سازي زيرساختهاي حياتي در مقابل حملات الکترونيکي📚دانلود پاورپوینت طراحي مدل و شبيه سازي رايانه اي انتقال اطلاعات در شبكه هاي پزشكي از راه دور اورژانس📚دانلود پاورپوینت ضرورت استفاده از امضای دیجیتالی و تاثیر آن بر امنیت دولت الکترونیک📚دانلود پاورپوینت شهر باستانی همدان📚دانلود پاورپوینت شركت‌هاي دانش‌بنيان📚دانلود پاورپوینت شبه پتانسیل📚دانلود پاورپوینت شاخص ها و آشنایی با تعاریف آنها📚دانلود رایگان کتاب اعترافات ژان ژاک روسو pdf📚کارت ويزيت لايه باز
چوب,تحقیق چوب,تحقیق چوب و کاربردهای آن,تحقیق کاربردهای چوب,پایان نامه چوب,پایان نامه چوب پلاستیک,پایان نامه چوب سیمان,پایان نامه چوب صنعتی,مقاله چوب,مقاله چوب سیمان,مقاله چوب پلاستیک,مقالات چوب,تحقیق در مورد چوب|34021953|jyu
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد تحقیق چوب و کاربردهای آن آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود تحقیق با موضوع چوب و کاربردهای آن،در قالب word و در 46 صفحه، قابل ویرایش.بخشی از متن تحقیق:در دوران قبل از اسلام، قطعات بزرگ چوبی به عنوان بخشی از ساختمان به کار می‌رفته‌ است. در این دوره چوب، به عنوان یکی از فراوان‌ترین مصالح طبیعی، نقش مهمی در ساخت ابزار فنی و کشاورزی و حتی وسایل خانگی ایفا می‌کرده‌ است. از دوره سلوکیان، آثار چندانی در دست با همان شیوه معرق چوب کار می‌شود. فقط زمینه طرح یا کار را به قطعه‌های پازل مانند بریده، در کنار هم می‌چسبانند و سپس باز هم برای مراحل تکمیلی به کارگاه رنگ فرستاده می‌شود.
معرق زمینه آجری: با همان شیوه معرق زمینه چوب کار می‌شود، فقط تفاوت کار در این است که زمینه طرح به صورت آجری بریده و در کنار هم چیده می‌شود. آن گاه مراحل تکمیلی را به صورت رایج طی می‌کنند.
نازک بری در معرق: در این شیوه از معرق، ابتدا قطعات طرح مورد نظر معرق بریده می‌شود. آنگاه به وسیله اره مویی معمولی برش‌های بسیار ظریف و نزدیک به هم در تمامی قسمت‌های طرح داده می‌شود، برش‌هایی که به فاصله‌های میلیمتری در کنار هم داده می‌شود. سپس چوب های شکل داده شده در کنار هم بر روی زمینه‌ای از تخته روکش شده و غالباً بدون هیچ نوع تزئینی چسبانده می‌شود.
معرق منبت: معرقی که نقش های آن برجسته‌ است، معرق منبت گفته می‌شود. برای ساخت معرق منبت، ابتدا همه قطعه‌ها را مانند معرق می‌برند و بعد آن ها را به طور مجزا به شیوه منبت کاری ساخت و ساز نموده، کنار یکدیگر جفت و جور می‌کنند. در پایان قطعه را روی زیر کار در محل مربوط نصب می‌کنند.
ايرانيان هنر معرق را ابداع کردند:قديمي ترين نمونه اثر چوبي، در کاوش هاي باستاني شهر سوخته زابل به دست آمده است. اين اثر يک قطعه شانه چوبي است که قدمت آن به هزاره پنجم قبل از ميلاد مي رسد. گروهي از کارشناسان معتقدند که طرح هاي موجود بر روي آن طرح هايي کاملا ايراني است...